Sahil Spa Mersin hizmetinizde.

Sahil Spa Mersin hizmetinizde.
Tarih  /  08. Ekim. 2016

Su, tarih boyunca medeniyetin timsali haline gelmiş ve adeta medeniyetle özdeşleşmiştir. Tarihin bütün büyük medeniyetlerinin su kıyılarına inşa edilmiş olması bir tesadüf değildir. Bu bağlamda Spa kültürünün insanın beden ve ruh sağlığı üzerinde yarattığı pozitif etkiyi kavrayabilmek  için günümüzden binlerce yıl öncesine gitmek gerekir. 

Tarihin gelmiş geçmiş en büyük kara sınırlarından birine sahip imparatorluğu Roma, gücünü çağının çok ötesinde gelişmiş su kanalları ve hamamlarından alıyordu. Bu bağlamda Spa kültürünün doğduğu dönemi Romalılara dayandırmak mümkündür. Aslında Spa kültürünün Roma sınırları içerisinde doğmuş olması bir tesadüf değildir. Zira bu gelişmiş Hamam ve Spa merkezlerinde, savaşlardan yorgun, yaralı ve perişan halde dönen Lejyonların bakım ve tedavisi gerçekleştiriliyor,  imparatorluğun ordu gücü bedenen ve ruhen zinde tutuluyordu. Sahil Spa Mersin, Roma ve Osmanlı medeniyetlerinin kadim hamam kültürlerini, modern bilimin safsatalardan arındırılmış terapi yöntemleriyle birleştirerek, sizlere unutulmaz bir Spa deneyimi yaşatmanın gururunu taşıyor. 

Sahil Spa Mersin ile Spa kültürünün doğduğu topraklarda suyun iyileştirici gücüne tanıklık etmeye hazır mısınız? Günlük hayatın keşmekeşinden kurtulmak, bedenen ve ruhen dingin kalmak  Sahil Spa Mersin ile bir tık uzağınızda!


Üst